Księgowość na zasadach ogólnych

Spis treści:

Księgowość na zasadach ogólnych czyli tzw. skala podatkowa to forma opodatkowania, w której podstawą obliczenia podatku jest dochód, który stanowi różnice pomiędzy przychodem, a poniesionymi kosztami. Wyróżniamy tu dwie stawki podatkowe: 

  • 12% – dla dochodu do 120 000 zł 
  • 32% – dla dochodu powyżej 120 000 zł 

Podatnicy wybierający tę formę opodatkowania mają możliwość rozliczenia się ze współmałżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Ponadto mogą skorzystać z ulg od dochodu i odliczeń od podatku.  

Skala podatkowa oferuje nam także kwotę wolną od podatku, w wysokości 30 000 zł — do tej kwoty dochodu nie zapłacimy podatku. 

Opodatkowanie według skali podatkowej jest korzystne kiedy dochód w ujęciu rocznym nie przekroczy 120 000 złotych. 

Rozwijając działalność, każdy przedsiębiorca chce mieć pewność, że jego finanse są w bezpiecznych i kompetentnych rękach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli firm, przygotowaliśmy ofertę, która nie tylko spełnia oczekiwania najbardziej wymagających, ale również niesie nową jakość w zarządzaniu biznesem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą prowadzenia księgowości na zasadach ogólnych, dedykowaną świadomym przedsiębiorcom, którzy cenią profesjonalizm i innowacyjność.

 

Księgowość na zasadach ogólnych – najważniejsze informacje

Księgowość na zasadach ogólnych to jedna z metod prowadzenia księgowości uproszczonej w przedsiębiorstwach, dająca pełny obraz sytuacji finansowej firmy. Wybierając ją, mamy możliowść odliczania kosztów uzyskania przychodów, rozliczeń wspólnie z małżonkiem czy rozliczenia ulgi na dzieci. Taka forma księgowości jest rekomendowana dla wszystkich podmiotów gospodarczych, które prowadzą biznes w ramach jednosobowej działalności gospodarczej lub spółek osobowych. Współpraca w tym zakresie z doświadczonym biurem księgowym gwarantuje, że wszystkie obowiązki zostaną wykonane zgodnie z obowiązującym prawem.

Księgowość dla firm na zasadach ogólnych nie tylko pozwala na dokładne śledzenie finansów firmy, ale również stanowi narzędzie do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych. Dzięki niej możliwe jest wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości oraz szans na rozwój. Kluczowe jest jednak, aby wszystkie operacje były realizowane z precyzją i zgodnie z aktualnymi przepisami.

Księgowość na zasadach ogólnych – dlaczego warto prowadzić ją w Easybooks?

Nasze biuro księgowe specjalizuje się w świadczeniu usług online. Długoletnie doświadczenie, ciągłe szkolenia oraz dbałość o najwyższe standardy sprawiają, że możemy zagwarantować Ci usługi na najwyższym poziomie. Z nami nie musisz martwić się o błędy czy niedociągnięcia. Twoje finanse są dla nas priorytetem.

Wybierając księgowość online w Easybooks, inwestujesz nie tylko w profesjonalną obsługę księgową, ale również w partnerstwo Ty też możesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy!

Scroll to Top